پذیرش مقطع عمومی

پذیرش حوزه علمیه خراسان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای ادام الله ظله الشریف فرمودن که : «ملت ایران باید خود را قوی کند ۱۳۹۳/۰۱/۰۱» و برای تحقق این امر “بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی” را صادر نمودند و جوان انقلابی را مخاطب اصلی بیانیه قرار دادند.

لذا جوان ایرانی علاقمند به سرزمین و انقلاب اسلامی می بایست بیش از پیش خود را با مبانی شریعت اسلامی و انقلاب اسلامی آشنا و متعهد به اخلاق و احکام اسلامی سازد و شایستگی علمی و مهارتی را در خود بیافزاید. و از آنجاکه تربیت فکری و معنوی جوانان در این برهه حساس، بر عهده مراکز آموزشی، فرهنگی و پژوهشی و به ویژه حوزه علمیه بعنوان «قاعده نظام اسلامی» است، حوزه علمیه خراسان به عنوان دومین حوزه علمیه جهان تشیع، در جوار مضجع مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه والسلام و با استعانت از خداوند متعال و با الهام از آیات مبین قرآن که امر به تفقه در دین فرموده و می فرماید « وَمَا کَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنْفِرُوا کَافَّهً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَهٍ مِنْهُمْ طَائِفَهٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ- بقره/۱۲۲ » و عنایت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در امتداد راه عالمان و فرزانگان حوزه علمیه خراسان، در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، با رویکرد نحبه گرایی و پذیرش کیفی، از بین جوانان برادر و خواهر ” مستعد و مؤمن و انقلابی ” طلبه می پذیرد.

علاقمندان جهت ثبت نام به سایت مرکز مدیریت حوزه علیمه خراسان به آدرس www.Hozehkh.com مراجعه و نسبت به ثبت نام در مدارس علمیه ذیل با انتخاب این مدارس بعنوان اولویت اول اقدام نمایید.

در فرآیند ثبت نام ضروری است تا مدرسه عملیه ای که قصد تحصیل در آن را دارید بعنوان «اولویت اول» انتخاب نمایید.

ما به شما که از علاقمندان به تحصیل در حوزه علمیه هستید؛ مدارس زیر را معرفی می کنیم.

این مدارس در جهت تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قالب برنامه های متنوع آموزشی پژوهشی و فرهنگی تربیتی با هدف تربیت طلابی مومن و انقلابی؛نخبه و کارآمد، اهتمام و تلاش هماهنگ دارند.

 

 

پذیرش برادران :

در صورتی که از متقاضیان برادر هستید و مدرک دیپلم دارید؛ مدرسه علمیه «شهید محراب آیت الله صدوقی رحمه الله» را به عنوان مدرسه «اولویت اول» انتخاب نمایید و در غیر این صورت(متقاضی تحصیل در مدارس علمیه برادران با مدرک سیکل – پایه نهم) مدرسه علمیه « حضرت حجت عج الله » را بعنوان اولویت اول انتخاب نمائید.

پذیرش خواهران :

در صورتی که از خواهران گرامی متقاضی ورود به حوزه علمیه با مدرک دیپلم هستید؛ پیشنهاد می شود مدرسه علمیه « شهیده بنت الهدی صدر » را به عنوان اولویت اول در زمان ثبت نام انتخاب نمایند.